English דף הבית קישורים   וידאו פעילות ברחבי העולם אלבום תמונות מן העיתונות יצירות ביוגרפיה  

ציפי פליישר

מוסיקה ווקאלית

  האזנה לדיסק | צפו בחוברת  
   
 


גב' פליישר היקרה,

אני מצפה בעונג להפיק תקליטור מיצירותייך הווקאליות.
המוסיקה ששלחת לי שונה ברעננותה מזו שאני בדרך כלל מכיר פרי עטם של מלחינים צעירים. היא כנראה לא רק משקפת את אמונתך וכשרונך בתחום המוסיקלי, אלא גם את הרקע המזרח-תיכוני שלך.
ובשל אמונתי באיכות של המוסיקה שלך ובסגנונה, אני אף מאמין שצפויה לה הערכה גבוהה בקרב מאזינים ומבקרים בעתיד.
אני מחכה להשלמת הקלטותייך ולקבלת הטייפים.

בברכה,
מקס שובל
נשיא חברת התקליטים האמריקאית OPUS ONE, ניו יורק


מאשר קבלת התקליטור הראשון שכולו מיצירותיה של המלחינה להפקה ב-label שלו, במכתב אישי מתאריך 19.12.1990
אם היצירות הווקאליות האלה הן טיפוסיות למוסיקה של פליישר, אני יכול להבין מדוע המוסיקה שלה כל כך פופולרית. כשרונה בולט מן הצלילים הראשונים של קינה שהם בטבעם כפעמונים - יצירה שנשמעת בנקודות מסוימות כמסיין יהודי - ועד ל-מדריגלים המודרניים השופעים, המסיימים את התקליט. שלוש היצירות הקצרות למקהלות ילדים (גלימת הלילה, בהרי ארמניה, השעון רוצה לישון) מקסימות ואפקטיביות במיוחד, והכל "עובד" כאן. לפליישר כשרון מוחץ לתרגם למוסיקה טקסטים בעלי עוצמה. אקספרסיבית וקומוניקטיבית - המוסיקה שלה לעולם אינה מחמיצה את המילים.

דם חזק זורם בעורקי הביצועים מישראל, וזימרת מקהלת "רינת" ל-מדריגלים לנוף הארץ מצריכה וירטואוזיות מרגע הזינוק. ברור לחלוטין שהמוסיקה הישראלית היא לא רק התזמורת הפילהרמונית.

AMERICAN RECORD GUIDE, Raymond יולי-אוגוסט 1993
... אין זה רק "one woman show"; היצירות שנבחרו מתוך כלל עבודתה הן כולן מן התחום הווקאלי... לפליישר אג'נדה משלה...
השעון רוצה לישון מושרת בעברית; הביצוע של מקהלת "נוה שיר" נהדר. יצירה מצוינת זו ראוי שתהפוך למועדפת לביצוע על-ידי מקהלות ברחבי העולם...
ביצירה החותמת, שישה מדריגלים לנוף הארץ, פליישר התייחסה לכאב-האמת של המשוררים הן בהבנתה את מקצבי המילים והן בהתייחדותה עם המבע האמנותי שבבסיס אמירתו של כל משורר.
אין הלחנה יותר נוגעת ללב מאשר שני עיטים ותאנה אחת. כאן מביאה המלחינה את מילותיה המעודנות של אסתר ראב בריפוד של הרמוניות רכות ואציליות החובק את דימוייה הצחים של המשוררת בזוהר כורדיאלי.
למקהלת "רינת" המצוינת, בניצוחו המעולה של סטנלי ספרבר, יש הזדמנות להראות את מיגוון יכולותיה: אינטונציות חדישות, דיקציה ממוקדת, תפקידי סולו נקודתיים רבי-עוצמה, גמישות ריתמית ודקלמטורית, וכן שליטה בביצוע טיפוסי הפקה קוליים מיוחדים
כ-Sprechgesang, לחישה, זמרה בנוסח ה-chant. ספרבר ומקהלתו מפגינים ביצוע משכנע לפינאלה (סיום מדריגל 6) בעל
20 הקולות.
האריזה והספרון לתקליטור זה ראויים לציון מיוחד לשבח...
ברור שציפי פליישר מוכיחה כמות רבה של ידע וכשרון בהלחנותיה הווקאליות... כל הלחנה הינה דוגמה ייחודית של צביון ומזג הנאחזים בהכרעות קומפוזיטוריות. כשחושבים על כך, תקליטור זה ראוי לכל המלצה: הביצועים מן הרמה העליונה, הקלטות הסאונד המעולות, החומר המודפס בחוברת שהוא מלא ערך - כל זאת כדי לתמוך ברפרטואר המציג למאזין עבודה קומפוזיטורית מלאת בטחון של מלחינה מקצועית מתורגלת.

Elizabeth Lauer, בטאון International Alliance of Women in Music - IAWM, יוני 1994
 
     
 

רשימת הרצועות בדיסק - "ציפי פליישר: מוסיקה קולית"


הורדת כל הדיסק

קינה האזן 

גלימת הלילה האזן 

בהרי ארמניה האזן 

השעון רוצה לישון האזן 

נערה-פרפר-נערה (סופרן, חליליות רנסנס וצ'מבלו; מושר בעברית)

שישה מדריגלים לנוף הארץ